reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.525,50 0.635
reklam

İspanyollar teşhis, ABD’li doktorlar çare bulamadı! Akılalmaz hastalığa yakalandı, Türk doktorlar ayağa kaldırdı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İspanyollar teşhis, ABD’li doktorlar çare bulamadı! Akılalmaz hastalığa yakalandı, Türk doktorlar ayağa kaldırdı
reklam

Patanjali Chary isimli şahıs pişmemiş bir yiyecekten ölümcül bakteri olan Listeria’yı kaptı. Bakteri, kısa sürede Chary’nin vücudunu adeta ele geçirdi ve onu felç bıraktı. Hastalığının son aşamasında artık Chary konuşamaz duruma dahi geldi. ABD’nin önde gelen hastanelerinde tedavi olmaya çalışan Chary’e doktorlardan kötü haber geldi. Yetkililer talihsiz adamın iyileşmesinin en erken üç yıl süreceğini ancak yine de eskisi gibi olma ihtimalinin düşük olduğunu kaydetti.

TÜRKİYE’YE GELDİ

Chary ise aynı fikirde değildi ve soluğu Türkiye’de aldı. Özel bir hastanede üç ay gibi bir sürede eski haline gelen Chary taburcu da oldu. Chary’nin eşi Jasmin hastanede aldıkları hizmetin kalitesini överken eşinin hastalığının 2022 yılında Paris’te yedikleri bir yemekten sonra olduğunu hatırlattı. Soğuk algınlığı belirtileriyle başlayan hastalığın tam bir gün sonra eşini felç bıraktığını aktaran Jasmin, ilk olarak İspanya’da bir hastaneye gittiklerini ancak buradaki doktorların teşhis dahi koyamadığını bildirdi. Günlerce komada kalan Chary, felç kaldığı için yutkunamamaya başladı ve damar yoluyla beslendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRDoktorlar teşhis koyamadı! Gizemli hastalık 627 kişiye bulaştıHaberi Görüntüle

ARALIKSIZ BAKIM

Mart 2023’de Türkiye’ye gelen ve burada tedavisine başlanan Chary’nin felç nedeniyle vücudunda büyük bir kas kaybı da yaşanmıştı. Türkiye’de 24 saat aralıksız bakılan ve Haziran ayında yürümeyi başaran Chary, iyileşmesinin nedenini tamamen Türk doktorlara bağladı. Hastanede kaldığı süre boyunca personellerin kendisine en iyi şekilde davrandığını belirten talihsiz adam tedavisi için toplamda 200 bin dolarlık bir ödeme yaptığını da belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRApandisit sandı, hamile çıktı! Tuvalette fark etti 6 dakika sonra doğurduHaberi Görüntüle

NASIL BULAŞIYOR?

Çok nadir bir hastalık olan Listeria, çiğ yiyeceklerde, toprakta, birçok memelinin, kuşun ve balığın dışkısında bulunabilir. Enfeksiyonun hafif semptomları ishal ve kusma ile kendini gösterir ancak üç gün içinde gerekli ilaçlarla bağışıklık sistemi devreye girerek bakteriyi yok ediyor. Öte yandan ABD’de bu hastalığa yılda bin 600 kişi yakalanıyor ve 260 kişi yaşamını yitiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTecavüzcüyü öldürüp ters astılar! Mide bulandıran detaylarHaberi Görüntüle

'Sevgilim beni annemle aldattı' diye video çekti, sosyal medya yıkıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR’Sevgilim beni annemle aldattı’ diye video çekti, sosyal medya yıkıldıHaberi Görüntüle

reklam